Азіатська кухня

Азіатська кухня

Азіатська кухня

Азіатська кухня – загальна назва, яка об'єднуэ загальні риси кухонь Східної та Південно-Східної Азії. Кожна з азіатських країн звичайно ж має свої власні типові місцеві делікатеси, проте можна виокремити деякі спільні риси, властиві цим країнам, що розкривають поняття азіатської кухні.

Поняття азіатської кухні асоціюється з корисними свіжими продуктами, легкими стравами і маленькими смачними закусками.

Основними продуктами азіатської кухні є рис, який може бути гарніром, основною стравою і навіть десертом; локшина, яку азіати навчилися готувати в різних варіантах; бобові.

Велику роль в азіатській кухні грають і соєві продукти, які разом з рибою є основним джерелом білка. Крім відомого всім соєвого соусу, що використовується в якості приправи, дуже популярні соєве масло і молоко, а також сир із сої.

Азіатська кухня характеризується рясним використанням прянощів, спецій, соусів і приправ. Так, наприклад, в тайській кухні кухарі поєднують в стравах чотири складові смаку: солоне, кисле, гірке і солодке, комбінації яких надають ставам незвичайні смакові відчуття. Популярними спеціями є перець чилі, часник, базилік, коріандр, сік лайма, рибний соус, імбир, лемонграс, куркума, кокосове молоко, орегано. При приготуванні малайзійської їжі використовується лемонграс, листя кафрського лайма, свіжі трави, такі як даун кеманджі (різновид базиліка ), мускатний горіх, куркума, нирки дикого імбиру, з традиційних спецій популярні такі як кумин і коріандр. Найбільш відомими японськими приправами є сісо, імбир і васабі. Японська їжа повинна відповідати одному з п'яти смаків - бути солодкою, солоною, гострою, кислою або гіркою.

Основними інгрідієнтом в приготуванні десертів і солодощів в азіатській кухні є фрукти. Наприклад, національною солодкістю в Японії вважаються фруктово-ягідні вироби: мармелад, джем, повидло, пастила. Основним десертом в Таїланді є фрукти, причому існують численні способи їх приготування: їх сушать, в'ялять, солять, маринують і зацукровують. У Таїланді дуже широкий вибір солодощів з банана - основного тропічного фрукта. Тут широко поширені близько 20 різних його сортів. Солодким стравам Таїланду також властиво поєднання різних смаків, наприклад солодке з рибним і солоним, або листочки з рисового борошна зі збитими з цукром білками, а зверху - хрусткі солоні креветки, або такі ж листочки, а нагорі - тертий свіжий манго. В Індонезії в категорію солодощів можна віднести такі фрукти як банани, папайя, манго, дуріан, рамбутан, помела та ін.

Характерними напоями азіатської кухні є чай і напої з усіляких фруктів. У Камбоджі, наприклад, дуже популярний китайський чай з арної тростини, імбирний чай, краш з цукровим сиропом і бобами. У всіх куточках країни можна спробувати смачні фруктові коктейлі, а пальмовий сік взагалі є традиційним напоєм. Індонезійці запивають чаєм гостру їжу з додаванням льоду або холодної води. Популярністю користується кокосове молоко і сік індонезійського мандарина з льодом (Ес-Джерук). У В'єтнамі дуже популярний місцевий чай. З безалкогольних напоїв - безліч свіжих соків і шейків з екзотичних фруктів, яких досить багато в країні. А в Японії існує своя чайна церемонія (ча-джі). Завдання чайної церемонії полягає в тому, щоб дати можливість господареві будинку висловити свою гостинність по відношенню до гостей. Всі японські сорти чаю відрізняються специфічним присмаком і запахом.

Один з найбільш поширених способів приготування їжі - смаження в невеликій кількості дуже гарячої олії, дуже популярний також вок. В японській кухні допускається п'ять видів кулінарної обробки продуктів: смаження, приготування в розігрітій олії, варка у воді, приготування на пару і подача їжі в сирому вигляді

В азіатській кухні велика увага приділяється оформленню та подачі страв. Наприклад, в Японії як в жодній іншій кухні світу, приділяють велику увагу сервіровці і подачі страв. Традиційні столові предмети, різноманітні за розмірами, формою і матеріалами, являють собою поєднання краси і мінімалізму. У всіх регіонах В'єтнаму страви традиційно подають зі свіжими овочами та соусами для смакування. В індонезійській кухні страви часто подають на листі бамбука або банана. Ще одна особливість, характерна для країн Східної Азії - столовий прилад у вигляді паличок.

Відомий у всьому світі азіатський спосіб упаковки їжі - бенто. Під цією назвою криється прямокутна коробка, з кількома відділеннями, в яких старанно і красиво укладаються холодні страви. Бенто їдять на пікніках і в дорозі.

Азіатська кухня - це можливість експериментувати зі смаками і коштувати самі незвичайні поєднання продуктів, відкриваючи для себе незвичайний світ традицій та екзотики !