Арабська кухня

Арабська кухня

Арабська кухня

Арабською кухнею називають не тільки кухню країн Аравійського півострова, а й кухню всього Близького сходу, вона містить елементи середземноморської та африканської кухонь.

Кухня таких арабських країн, як Сирія, Ірак, Саудівська Аравія, Єгипет, Ліван і Лівія має дуже багато особливостей як у способах приготування окремих страв, так і в наборі продуктів, які використовуються для цього.

У Єгипті і Північній Африці поряд з куркою їдять голубів. У приморських регіонах важливу роль відіграє риба. М'ясних страви тут часто готують з додаванням лимонів, йогурту, оцту, тамаринду або гранатового соку.

У деяких країнах традиційними є такі м'ясні страви, як кубба (смажені або варені кульки з м'яса або риби з додаванням різних приправ), баранина, смажена на рожні, овочі, фаршировані м'ясом.

Улюбленими національними стравами жителів південного сходу (таких країн, як Ірак, Туреччина) є плов з баранини і рису з додаванням родзинок, інжиру і мигдалю, а також айєш - пшеничні коржі, приготовлені на кислому молоці, а з солодких страв - халва і цукати .

Найпопулярнішою з усіх близькосхідних кухонь є Ліванська, типова середземноморська кухня. Вона включає в себе овочеві, фруктові, рибні та м'ясні страви. У ній рясно використовуються соуси, трави і спеції. Найбільш популярними ліванськими стравами є долма, люля-кебаб , бабагануш, кіббі, лябне, пахлава, табулє, фалафель, фаттуш, хумус, шаурма і багато інших. Серед напоїв широко поширений айран .

Незважаючи на відмінності національної кухні країн Близького Сходу їх пов'язує багато чого, що відомо під назвою Арабська кухня .

Пустельні райони Близького Сходу не можна назвати щедрими на різні продукти, тому арабська кухня використовує їх не так багато. Типовими для цієї кухні є такі інгредієнті, як кус-кус, баранина, турецький горох, баклажан, оливки, фініки, запашна вода (ароматизаторами якої слугують квітки апельсинового дерева й троянди), м'ятній чай. Пшениця є найважливішим зерном регіону.

Основою арабської кухні є м'ясо: баранина, козлятина, телятина, а свинина в ісламі підлягає забороні. М'ясо часто обсмажують на розпеченій сковороді без жиру, що надає йому особливого смаку. Варто спробувати м'ясо ягняти з рисом і горіхами - гузі, шашлик тікка, традиційну арабську шаверму, котлети з баранини і травами - кустілета, відомий шашлик з маринованої баранини або яловичини - кебаб, баранячий шиш- кебаб, м'ясо зі спеціями і рисом -макбус, смажені м'ясні кульки - кеббе, і багато інших, не менш оригінальних страв.

Більшість сортів овочів варять разом з м'ясом. При приготуванні чисто овочевих страв овочі часто фаршируються рисом. Замочені в оцті овочі, відіграють важливу роль. Часто використовують свіжі або сушені фрукти, як додаток до м'яса.

Страви з риби та молочнокислих продуктів, особливо сиру, займають в арабській кухні досить важливе місце. З рибних страв славляться бір'яні-самак, своєрідний плов з рибою макбус-самак, морський окунь - хамур, шаарі, зубейді, різні ракоподібні і навіть акули. Риба за традицією готується виключно на вугіллі.

Арабська кухня не відрізняється особливою гостротою, проте, практично жоден рецепт Близького Сходу не минається без трав і прянощів. В арабській кухні майже у всі страви рясно додають різноманітні прянощі та спеції: цибулю, часник, перець, корицю, ароматичні трави, а зира взагалі вважається королевою спецій східної кухні. Найчастіше спеції тут використовуються не в чистому вигляді, а у складі готових сумішей.

На Сході не прийнято поспішати, тому перед основною стравою прийнято подавати різні закуски: салати з овочів, баклажанну ікру (мутаббаль, бабагануш), пиріжки з сиром або м'ясом, пасти з горіхів і часнику, кукурудзяні й пшеничні каші. Все це подається на великому блюді, розділеному на осередки. Ці маленькі порції називаються мезе.

Великою популярністю у арабських народів користуються м'ясні супи з квасолею і рисом, горохом, картоплею, каперсами.

З хлібних виробів найбільш популярна піта, в яку часто кладуть варене м'ясо і згортають його в рулон.

Особливо арабська кухня славиться солодощами. Найвідомішими арабськими солодощами є халва, цукати, пахлава, мухаллабія, печення з фініків. В арабській кухні також дуже популярні фініки. З них роблять сироп Дібс, а також їх їдять з медом, шоколадом і вершковим маслом. Умм алі - святкова арабська страва. Її подають на солодке до чаю у вихідний день або готують для важливих гостей. Цей хлібний пудинг просочують фруктовим сиропом або водою з рожевих пелюсток, додають великі горіхи, родзинки і сухофрукти. Дуже добрі місцеві десерти еш-асая - солодкий сирний пиріг з кремом, пончики з медом - лігемат.

Традиційним арабським напоєм є кава. Її п'ють без цукру, але з додаванням прянощів - гвоздики, кардамону, в деяких країнах - шафрану і мускатного горіха. На другому місці з напоїв знаходиться чай, чорний і дуже солодкий. В Об'єднаних Арабських Еміратах дуже поширеним є верблюже молоко - дуже смачний і поживний продукт, що має солодкуватий смак, з якого готують кумис, сири, навіть морозиво і какао.

Арабська кухня дуже різноманітна і варта Вашої уваги!