Російська кухня

Російська кухня

Російська кухня

Російська кухня дуже різноманітна і по-своєму унікальна. Звичайно, багато в чому це результат змішання культур різних народів, що населяють величезну територію країни, а також суворого клімату Сибіру і Російської Півночі.

На російському столі помітне та почесне місце займають пироги. Саме слово пиріг, що походить від давньоруського слова пир, вже говорить про те, що жодне застілля не могло обходитися без пирогів. При цьому, кожному святкуванню відповідав свій особливий вид пирогів. Тісто російського пирога повинно бути завжди кислим, дріжджовим або живим. Начинкою можуть слугувати овочі, такі як капуста, морква, горох, ріпа, картопля, цибуля, гриби, різноманітні каші з великим вмістом олії (зазвичай рисова), риба, м'ясо, домашня птиця, сир, яйця.

Російська кухня, славиться своїми першими стравами, особливо супами, такими як щі, солянка, розсольник, ботвінья, окрошка, уха. Популярними російськими м'ясними стравами є страви з подрібненого м'яса - різні різновиди котлет, биточків, ковбас. Широко поширені також бефстроганов, буженина, шматок свинини, запечений в духовці.

Млинці для багатьох давно стали візитною карткою російської кухні. Млинці печуть на маслі і додають в них начинку.

Особливе місце в російській кухні займають грибні страви: гриби не тільки варять або сушать, як в інших кухнях, а й заготовляють про запас, варять з них різні супи і використовують як начинки для всіляких пирогів.

Страви і смакові акценти російської кухні також змінюються залежно від географічного положення. Величезна частина території Росії - Сибір, яка більшу частину року скована морозами. У відповідь на суворий клімат тут з'явилися висококалорійні сибірські пельмені, які традиційно подаються з густою сметаною. Їх же різновид - вареники з різноманітними начинками.

Російська народна кухня також збагатилася багатьма європейськими рецептами, особливо французькими, серед яких салати олів'є та вінегрет, бефстроганов, торт наполеон, майонез, які й досі користуються незмінною популярністю.

Серед солодких страв російської кухні особливе місце займають сирні пасти, що носять старовинну назву - паска. Основними продуктами в пасках є сир, вершкове масло, сметана, вершки, цукор, яйця. Додатково в них додають - цукати, ізюм, горіхи і різні прянощі (найчастіше це ваніль і лимонна цедра). Окрім пасок, основними російськими національними кондитерськими виробами є пряники і кулічі. Асортимент російських пасок налічує майже два десятки видів, а пряників - удвічі більше.

Найдавнішими напоями є меди (медовуха), березовиця. Також кваси, морси і збитні завжди були масовими напоями. Найбільшого поширення набули кваси, що налічують кілька десятків різновидів.

Їсти по-російськи означає більше ніж просто вживати в їжу певні страви - це свого роду ціле мистецтво насолоджуватися їжею!